Brigáda na mlyne

V Kvačianskej doline v Chočských vrchoch sa aj počas tohtoročného leta tvrdo pracovalo. V týždni od 18.7. do 25.7.2009 pätnásť tesárskych učňov z Rajca pobudlo na mlyne, a svojim podielom práce prispeli k záchrane unikátnej pamiatky - funkčného vodného mlyna v lokalite Oblazy.

Chalani urobili kus práce v gátri a v mlynici (navozenie kameňa, zabetónovanie oporných múrikov), stihli aj: chystanie dreva, výroba drevených lavičiek pre turistov, kosenie okolia mlynov a mnohé ďalšie práce. Samozrejme, neoddeliteľnou činnosťou patriacou k prácam na mlyne patrilo sprevádzanie turistov po dolnom mlyne (gáter, prevody, mlynica, okolie mlyna), s veľkým dôrazom na poľské turistky :-).

Bola to už tretia brigáda na mlyne, tentorez pod vedením Mira Čárskeho, Vlada Vanáka, Ferka Baláža a Štefana Mihalca. Zabrániť uhynutiu brigádnikov od hladu sa podarilo Ruženke a Eve. 

Náklady na pobyt účastníkov brigády na mlyne boli hradené z dotácie z Mesta Rajec (cestovné), z prostriedkovz podielu zo zaplatenej dane, a z príspevkov účastníkov.