Zo súperov priatelia

Ešte si dobre pamätéme trochu dramatické hlasovanie v decembri 2018 - v komunitných grantoch (Nadácia VÚB)  sme sa v hlasovaní stretli so silným súperom - Jednotou dôchodcov zo Zubrohlavy. Seniori nás predbehli o 41 hlasov, a práve im sme poslali prvú sms po skončení hlasovania - gratulačnú.

Mrzela nás prehra, ale tešilo nás 4574 hlasov pre náš projekt - takáto podpora je viac ako financie. A nakoniec, neostali sme bez grantu - za sumu, ktorú sme dostali, sme v roku 2019 stihli veľa dobrovoľníckych aktivít. Po hlasovaní sme sa s pani Mokošákovou z Jednoty dôchodcov dohodli, že sa raz stretneme. Podarilo sa to teraz - v auguste. Cestu na Oravu som spojila s návštevou Zubrohlavy - čakalo nás s deťmi milé privítanie, občerstvenie, spoločná debata. Ľudia srdeční a priateľskí, jedni z tých, ktorí nechýbajú na žiadnej akcii v dedine, kde je potrebné priložiť ruku k dielu. Podebatovali sme o ovocinárstve a sadení stromov, o modrotlači, i plánoch do budúcna. Prisľúbili nám pomoc s občerstvením pri stretnutí náhradných rodín na Orave. Ďakujeme!
Som rada, že nás v hlasovaní "pobili" práve títo fajn seniori :-).
Eva Stanková

Poznámka: V spomínanom hlasovaní sme sa uchádzali o podporu projektu Učíme sa vonku, učíme sa so starkými. Projekt úspešne realizujeme počas celého roka - aktivity sa uskutočňujú vďaka podpore Nadácie VÚB.